Już po raz drugi nasza szkoła bierze udział w zagranicznych praktykach zawodowych. Jesteśmy jedyną szkołą ponadgimnazjalną w powiecie, której wniosek został zaakceptowany. Tym razem realizujemy projekt pod nazwą: „Praktyki zawodowe w Hiszpanii”. Działania będą realizowane w ramach programu: ERASMUS+ Akcja 1 Mobilność edukacyjna. Projekty mobilności osób uczących się i kadry w ramach kształcenia i szkolenia zawodowego.

Projekt przewiduje wyjazd 12 naszych uczniów na 2-tygodniowe praktyki zawodowe do Malagi w Hiszpanii (w marcu 2019). W tegorocznej edycji, praktyki odbędą uczniowie w zawodzie kucharz i fryzjer. W ramach praktyk przewidziane są także liczne atrakcje. Czas praktyki to nie tylko praca, to również czas wolny, który uczestnicy projektu wypełniony będą mieli bogatą ofertą programu kulturalnego. Program ten obejmuje naukę języka angielskiego i hiszpańskiego oraz liczne atrakcje w postaci wyjazdów i wycieczek. Uczniowie będą mieli możliwość zobaczenia wielu ciekawych miejsc, poznania nowych ludzi oraz spędzenia miłych chwil w gronie swoich kolegów i koleżanek.

Projekt w całości sfinansowany jest ze środków EFS w wysokości 105 286,68 PLN.